הלוואות ללא ערבים

שיפוץ מהיר, חופשה ברגע האחרון, רישום ללימודים, אירוע משמח – הם רק חלק מהמקרים שבהם אנחנו רוצים להיעזר בהלוואה. התרבות הישראלית שבה אנו דורשים כאן ומיד אנחנו רוצים להיעזר בהלוואה. התרבות הישראלית שבה אנו דורשים כאן ומיד מביאה אותנו לפנות פעמים רבות לחפש אחר הלוואה אטרקטיבית, שכן לא תמיד מסגרת הבנק מאפשרת את הגמישות הרצויה וגם אם כן, הריביות גבוהות והמסגרת מוגבלת, ולכן פתרון חלופי ויעיל הוא הלוואה חוץ בנקאית.


ניהול תקציב משפחתי

מרגישים שהמינוס חונק, המשכורת נבלעת לבנק, או שאתם לא חוסכים מספיק? מסתבר שאתם לא לבד על מנת להתחיל ולעשות סדר בבלגן, ראשית עליכם להבין מקרוב שני גורמים חשובים:

  • לאן הולך הכסף שלכם.
  • איך לנהל את הכסף שלכם.

זכרו כי אין קיצורי דרך, ההבנה לאן הולך כל הכסף לצד ניהול יסודי של התקציב יכול לסייע לכם להתנהל נכון ולהגיע לנקודת איזון ואף לחיסכון חודשי משמעותי, וכיוון כשהדברים מבוקרים והכל צפוי מראש – אין הפתעות!


המושג “היתר עיסקא” מהו ?

בס”ד

לא פעם אדם נזקק לסכום כסף לצורך עסק רווחי ונצרך לו הלוואה באופן דחוף יען יכול להפסיד את העסק שנזדמן לו ומוכן אף לשלם בלב שלם ריבית למי שילווה לו את הסכום הנדרש כיון דאף לאחר ניקוי הריבית עדיין יש לו רווח הגון ואכן נמצא המלווה שמוכן להסתכן לתת לו הלוואה תמורת רווח הריבית שמובטח לו ואכן שניהם מסכמים את תנאיי החזר הלוואה ואת אחוזי ריבית והלוה שמח שכעת מתאפשר לו לקנות את הסחורה עד כאן הכל טוב ויפה שהרי הכל נעשה מרצונם.

אלא שכאן התורה הקדושה אוסרת על המלווה לקחת ריבית מהלוה,  אלא מצווה את המלווה  שילווה בחינם ואף שזה לטובת הלוה ומרצונו.


האם יוקר המחייה הפך את תחום ההלוואות לנפוץ יותר?

יוקר המחייה בארץ הפך לנושא המדובר ביותר בישראל, עוד מהמהפכה החברתית שהייתה בשנת 2011 אז שאוהלים הוקמו ברחובות תל אביב והתקשורת געשה ורעשה על יוקר המחיה בישראל. אולם נראה כי כל אלה לא הועילו ועדיין מדינת ישראל מובילה ביוקר המחייה ביחס למדינות מערביות על פני הגלובוס. בשנת 2016 נראה כי ישראלים הוציאו פי 1.7% בממוצע, בעוד הצריכה לנפש צמחה בכ- 3% לנפש, מה שמצביע על יוקר מחייה ההולך וגובר.


מדינה באוברדראפט: כמה ישראלים חיים במינוס?

על פי הלמ”ס (הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה) כשליש מהישראלים חיים באוברדראפט, נכון לשנת 2015, וניתן לשער כי אחוזים אלו הלכו ועלו מאז.

נתון מעניין נוסף בעניין המינוס, הוא סקר מיוחד שערך עיתון כלכליסט שדומה לנתוני הלמ”ס, ואף חמור יותר. כ- 41% מהישראלים במינוס, בעוד 69% מהם במינוס כרוני. עוד נתון מעניין הוא העובדה שכ- 53% מהישראלים מחזירים הלוואה שהיא איננה משכנתא. בנוסף,  כ- 64% חייבים יותר מ- 10,000 ₪ לבנק וכ- 36% לקחו הלוואה כדי לסגור את המינוס ולהתחיל מחדש. מיותר לציין כי החיים באוברדראפט אינם קלים עבור אנשים החיים במינוס תמידי או חד פעמי, והמצב גורם להם לפגיעה בחיים האישיים לצד פגיעה בזוגיות ובכלל באורח חייהם.


היערכות כלכלית נבונה לקראת הפסח המתקרב – הלוואה חברתית

לקיחת הלוואה היא תופעה מאד נפוצה בעידן המודרני, אולם חשוב לציין כי לא תמיד לקיחת הלוואה מעידה על קשיים כלכליים. ישנם תקופות או אירועים בהם ההוצאות הולכות וגדלות בצורה משמעותית – חגים, שמחה משפחתית, לימודים או כל מקרה אחר. בתקופת החגים למשל, לפני חג הפסח הנחשב לחג “היקר” בשנה, ההוצאות גדלות במיוחד. בתקופת חג הפסח רבים מאתנו מארחים את בני המשפחה, לוקחים עוזרת בית כדי לנקות את הבית ולעזור בביאור חמץ, רוכשים בגדים חדשים לחג, יוצאים לחופשות בחול המועד וכו’. מסיבות אלה, דווקא בתקופה זאת רבים מתעניינים בלקיחת הלוואות על מנת לעבור את החג ברווחה כלכלית ולא להיקלע למצוקה נקודתית.


קשיים רבים אורבים לעם ישראל וביניהם גם קשיים כלכליים. המציאות של ימינו – יוקר המחיה, עלות המזון, מחיר ההשכלה, תשלומי המיסים והרשימה עוד ארוכה גורמים לישראלים רבים להתקשות לסגור את החודש כך שגם אנשים שעובדים כשכירים במקום עבודה קבוע ומסודר ויודעים בדיוק כמה כסף נכנס להם בכל חודש עשויים להזדקק להלוואה, בעיקר כשמדובר באירועים מיוחדים.


את השינוי התהומי שחל בעולם הצריכה כולנו מכירים ולא מעטים מאתנו נהנים לבצע את רוב הקניות הדרושות לנו דרך האינטרנט – בין אם מדובר על רכישת מזון, רכישת מתנות לכבוד החגים, רכישת בגדים, הזמנת רהיטים ועוד מגוון נרחב של אפשרויות רכישה. האפשרות לבצע את כל ה”סידורים” הללו חוסכת זמן יקר שהיה עשוי להתבזבז על נסיעות, פקקים, חיפוש חניה, עמידה בתורים ושיחות עם בעלי מקצוע שונים. לשמחת רבים – העולם נמצא בתנועה מתמדת ושואף להיטיב עם הצרכן ולאפשר לו לבצע מגוון סידורים נוספים מהבית תוך חיסכון בזמן ואנרגיות, כך שנוסף לכל הרכישות שהזכרנו, היום ניתן גם לקחת הלוואה דיגיטלית אונליין (Electronic loan או בקצרה E-Loan) וליהנות מהתנאים הכי טובים מבלי להסיר את נעלי הבית. אחת החברות המובילות בשוק ההלוואות שמבצעת ומציעה הלוואות דיגיטליות היא חברת בלנדר.


הוראת קבע – הסבר קצר על שיטת התשלום

לקוח שמבצע הוראת קבע נותן הוראה לבנק כך שהוא יקבל את דרישת התשלום מגוף כלשהו ויעביר אליו כספים מחשבון הבנק שלו. באמצעות הוראת הקבע ניתן לשלם עבור חשבונות, לימודים ובין היתר החזרים על קבלת הלוואות. מכיוון שהשיטה מכילה הרבה יתרונות מעדיפים אנשים רבים להחזיר הלוואות בהוראת קבע על פני החזרים בשיטות תשלום אחרות כגון תשלום במזומן, אשראי או צ’קים. אז מהם היתרונות של החזר הלוואה בהוראת קבע? על כך בהמשך המאמר.