*9906

הנוחות עולה ביוקר: אל תתפתו להלוואות המהירות של חברות כרטיסי האשראי

אל תתפתו להלוואות המהירות של חברות האשרא

שנה אזרחית חדשה בפתח, והגיע הזמן לחשבון נפש קצר: האם אתם יודעים מה גובה הריבית על ההלוואה שלכם?

כמעט כל מי שמחזיק כרטיס אשראי קיבל, לפחות פעם אחת (אם לא הרבה יותר) הצעה מנציג שירות נחמד של אחת מחברות כרטיסי האשראי להלוואה מהירה ו”נוחה” במיוחד. משפטים כמו “כמה דקות והכסף בדרך אליכם לחשבון!” לרוב מהווים חלק מהותי מהשיחה, אלא שמסתבר, שההלוואה המהירה הזו עולה ביוקר. השנה האזרחית שבפתח הנה הזדמנות מצוינת לחשבון נפש קצר: האם אתם יודעים מה גובה הריבית שחברת כרטיסי האשראי גובה?

תחשבו על זה רגע – כמה התמקחתם על חשבון הטלפון הסלולרי שלכם? האם החלפתם את רשת הסופרמרקט הקבועה כי גיליתם שיש רשת אחרת שמציעה מוצרים זולים יותר? – גם בעולם ההלוואות, אין ספק שערנות לגבי גובה הריבית ויציאה מאזור הנוחות של הטייס האוטומטי, תגלה שיש חלופות נוחות, במחיר נמוך יותר ובשקיפות מלאה.

למעשה, אם נטלתם הלוואה דרך חברת כרטיסי אשראי, ייתכן שתופתעו לדעת שחברות כרטיסי האשראי מרוויחות הרבה מאוד על ההלוואות ה”מהירות” האלו, ולא פחות מ-30% מהכנסות חברות כרטיסי האשראי נובעות מהלוואות צרכנים. גובה הריבית הממוצע בחברות כרטיסי האשראי עומד על כ 14.5% בשנה, שיעור ריבית שלא מתקבל על הדעת.

למרות הריביות הגבוהות, נראה שהקלות בה אפשר לקבל הלוואה מחברת כרטיסי אשראי, הפכה את האופציה לפתרון זמין וקל עבור אנשים, אולם לאחרונה, יותר ויותר צרכנים מבינים שהגיע הזמן לבדוק גם את הריביות שהם משלמים על הלוואות.

צרכנים רבים מודעים לחשיבותו של מחקר שוק מקיף ובוחרים בהלוואה המשתלמת ביותר.

בדיקה של החלופות בתחום מגלה כי העולם השתנה, והיום ניתן לקחת הלוואות באינטרנט, מאיתנו למשל. חברת Blender, הינה פלטפורמה אינטרנטית המאפשרת הלוואות בין אנשים, ובריבית הוגנת שנעה בין 4.5%-7.8% לשנה. מקור הכסף מגיע מאנשים, כמוני וכמוך.

בעולם הצרכנות המודרנית, כשניתן לעשות כמעט הכל מהבית, מהמחשב ומהסלולר, כדאי ללמוד על חלופות אחרות להלוואה, ו”לרכוש” הלוואה”, כמו כל דבר אחר, באינטרנט.