*9906

דיגיטציה בעולם ההלוואות – כבר כאן, בזכות Blender…

דיגיטציה בעולם ההלוואות

העתיד כבר כאן – הלוואה חברתית בלחיצת כפתור

המפקחת על הבנקים מטעם בנק ישראל, ד”ר חדווה בר, אמרה בוועידת ישראל לעסקים, בתחילת השבוע כי הטכנולוגיה מעצבת מחדש את הבנקאות ובהסתכלות על עולם הבנקאות העולמי, רק מיעוט שבמיעוט של האינטראקציות בין הבנקים וקהל הלקוחות שלהם יתנהל בעתיד דרך סניפי הבנק.

המפקחת טוענת כי ההתקדמות הטכנולוגית אמורה להוות מנוף להגברת התחרות, להורדת עלויות ושיפור השירות לאזרח. מעבר לכך, הדיגיטציה אמורה לאפשר שירות לקוחות בשיטת 24×7, בכל יום, לאורך כל היום וממליצה לבנקים להיערך לכך, גם מהזוויות השונות של ניהול הסיכונים של המערכות הבנקאיות, הרגולציה, אבטחת המידע וכדו’.

מדהים לשמוע את המפקחת המרשימה ולחשוב כי בלנדר (BLender) אשר הוקמה לפני פחות משנתיים, הקימה את פלטפורמת ההלוואות שלה, תוך שימוש ב 100% דיגיטציה, כבר מיום הקמתה.

בבלנדר, כל אחד שחפץ בהלוואה, ונמצא מתאים לקבלתה, קובע, בלחיצת כפתור, את גובה הריבית שנוח לו לשלם, את פרק הזמן שהוא מעוניין להחזיר את ההלוואה ואת גובה התשלומים. הכל ברור. אין אותיות קטנות ואין הפתעות לרעה. מר ישראל ישראלי יכול ומוזמן לבקש הלוואה זולה מביתו, אפשר אפילו מהמקלחת, וגם בשעות הלילה המאוחרות. אין צורך להגיע לסניף, ואין שום עניין בלמלא טפסים מסובכים ולא מובנים.

העתיד שעליו מדבר המפקחת על הבנקים, נמצא כאן, בבלנדר. זה לא דמיוני ולא בדיוני. כל אחד יכול לבקש הלוואה דרך האפליקציה הניידת של בלנדר ואתר האינטרנט המרשים של החברה.