לקיחת הלוואה היא תופעה מאד נפוצה בעידן המודרני, אולם חשוב לציין כי לא תמיד לקיחת הלוואה מעידה על קשיים כלכליים. ישנם תקופות או אירועים בהם ההוצאות הולכות וגדלות בצורה משמעותית – חגים, שמחה משפחתית, לימודים או כל מקרה אחר. בתקופת החגים למשל, לפני חג הפסח הנחשב לחג “היקר” בשנה, ההוצאות גדלות במיוחד. בתקופת חג הפסח רבים מאתנו מארחים את בני המשפחה, לוקחים עוזרת בית כדי לנקות את הבית ולעזור בביאור חמץ, רוכשים בגדים חדשים לחג, יוצאים לחופשות בחול המועד וכו’. מסיבות אלה, דווקא בתקופה זאת רבים מתעניינים בלקיחת הלוואות על מנת לעבור את החג ברווחה כלכלית ולא להיקלע למצוקה נקודתית.

למה כדאי לקחת הלוואות לפסח?

היכולת לחגוג את החג כמו שצריך – בפסח אנו מוציאים כספים רבים יותר מבתקופה רגילה אחרת. אנו רוכשים יותר מזון, רוכשים בגדים חדשים לחג, יוצאים לחופשות וכו’. לכן הוצאות המחייה גדלות יותר ביחס לחודשים אחרים.

לחדש את הבית – חג הפסח הוא זמן נהדר לרענן את הבית ולרכוש ריהוט חדש. לכן, אם הרהיטים בביתכם כבר “עשו את שלהם” זה הזמן לרכוש ספה חדשה, מזנון ואפילו פינת אוכל חדשה שבה תוכלו לארח בני משפחה וחברים בארוחת החג. כמו כן, תוכלו לשפץ את הבית באותה הזדמנות ולקבל בית פרקטי ומעוצב בקפידה לקראת חג האביב, בין אם מדובר על ריענון הבית על ידי צביעתו מחדש, שיפוץ המטבח, סידור הגינה שהוזנחה וכו’.

לצאת לטיולים בארץ ובחו”ל – בחופשת חג הפסח, הילדים נמצאים בחופשה של כמעט שלושה שבועות, וגם חלק ממקומות העבודה סגורים, לכן זוהי הזדמנות נהדרת לצאת לחופשה משפחתית. תוכלו לבחור אם לחגוג את החג הראשון או השני בבית מלון, או לטוס לחופשה משפחתית מהנה בחו”ל.

לארח בנחת ללא דאגה כלכלית – הישראלים אוהבים לארח בביתם בני משפחה וחברים. לכן תוכלו לארח בני משפחה ללא שום דאגה כלכלית ולדאוג שהשולחן יהיה שופע ועמוס בכל טוב.

אם כך, נראה שיש סיבות מוצדקות ללקיחת הלוואה לפסח, אולם חשוב לקחת הלוואה בתנאים טובים ולבחון את אפשרויות החזרת ההלוואה ומובן שעדיף שאלו יהיו תנאים טובים המותאמים לכם באופן אישי.

היכן ניתן לקחת הלוואה לפסח?

אם בעבר הלוואות היו נחלתם של בנקים אשר היו מציעים לנו לקחת הלוואות עם ריביות גבוהות, כיום הדבר שונה לחלוטין. ישנן חברות פרטיות המתחרות בבנקים ומציעות הלוואות לפסח בתנאים אטרקטיביים, ממש מהיום למחר. הקלות של לקיחת ההלוואות והתחרות בשוק הביאו לירידת הריביות וקבלת הלוואות מהירות, כך שבסופו של דבר הלקוח הוא זה שנהנה מכך.

העידן הטכנולוגי החדש הביא את חברת “בלנדר הלוואות בין אנשים” להציע הלוואות חברתיות לכל מטרה. מדובר בפלטפורמה אינטרנטית חדשנית המחברת בין אנשים המעוניינים לתת הלוואה (ולהרוויח מהריבית) לבין אנשים המעוניינים לקבל הלוואה באופן מהיר ופשוט. הפלטפורמה ידידותית, בלי בנקים וחברות אשראי, עם אפשרות לקבוע את סכום ומשך ההלוואה, תקופת ההחזר,  וריבית ההלוואה – שמבקש ההלוואה קובע בעצמו.

חזור לבלוג >>