13-09-2022

גל ההתייקרויות הוביל לקפיצה בבקשות לאשראי חוץ־בנקאי”

לפי גיל סתיו, מנכ”ל בלנדר ישראל המספקת אשראי ופתרונות מימון: “המחירים עלו, אבל לא המשכורות, ונותר לנו פחות כסף פנוי” • “המהפכה החדשה היא ‘קנו עכשיו – שלמו אחר כך
להמשך קריאה.

15-07-2022

פותחים יום ברשת 13

עם גיל סתיו

Gil Stav
מנכ”ל בלנדר ישראל שנתן לנו הצצה על מהפיכת האשראי החוץ בנקאי.
להמשך קריאה.

01-07-2022

דיזנהאוז ובלנדר מציעות: הזמינו חופשה ושלמו בתשלומים מחוץ למסגרת האשראי

חופשה מחוץ למסגרת: שת”פ חדש בין החברות דיזנהאוז ובלנדר טכנולוגיות פיננסיות, מאפשר מעתה לנוסעים להזמין חופשה ולשלם עליה בפריסת תשלומים רחבה באמצעות blenderPay מחוץ למסגרת האשראי
להמשך קריאה.

20-06-2022

בנק או חברת פינטק? כל מה שצריך לדעת על מהפכת המידע הפיננסי

רפורמת שירותי מידע פיננסי נכנסת היום לתוקף ותאפשר לציבור לקבל מידע פיננסי השוואתי והצעות מחברות פינטק שיקבלו רישיון מרשות ניירות ערך.
להמשך קריאה.

28-05-2022

בלנדר בעסקת ענק באירופה, שתגדיל את העסקים שלה במיליונים

חברת הטכנולוגיה הפיננסית הישראלית חתמה על עסקה בהיקף של 50 מיליון אירו עם גוף מוסדי בבריטניה כדי להגדיל את קו האשראי שלה לצרכנים באירופה
להמשך קריאה.

15-05-2022

גיל סתיו, מנכ”ל בלנדר ישראל: “שמחים על בחירת רשת מחסני חשמל במערכת pay blender באתר ובסניפים”

חתמה על שיתוף פעולה חדש עם מחסני חשמל – פלטפורמת התשלומים תוטמע כעת באתר מחסני חשמל ובחנויות הרשת
להמשך קריאה.

02-11-2021

בלנדר ובנק הפועלים מקימים חברה להענקת אשראי בתשלומים בנקודות המכירה

הבנקאות הפתוחה עדיין לא הגיעה לישראל במלואה, אך הבנקים וחברות האשראי כבר נאבקות על לבם וכיסם של הלקוחות. בנק הפועלים וחברת הפינטק הפועלת בתחום האשראי בלנדר, הודיעו כי חתמו על הסכם להקמת חברה משותפת שתעסוק במתן אשראי צרכני דיגיטלי למימון רכישות בנקודות מכירה ובאתרי סחר אלקטרוני (אי-קומרס). להמשך קריאה.

03-10-2021

בלנדר מתקרבת להקמת בנק דיגיטלי באירופה

חברת הפינטק בלנדר דיווחה בסוף השבוע לבורסה כי הבנק המרכזי בליטא אישר את הגשת הבקשה של החברה לרישיון בנקאי להלוואות ופיקדונות. את הבקשה הגישה חברה בת שהקימה בלנדר והבקשה הועברה לבחינה רגולטורית. בבלנדר מעריכים כי הרישיון הבנקאי יתקבל במהלך 2022 והוא יאפשר לחברה להקים בנק דיגיטלי ייעודי שיעסוק באשראי ובפיקדונות. קבלת הרישיון תאפשר לחברה לפעול בתחום הבנקאות הדיגיטלית בכל מדינות האיחוד האירופי. להמשך קריאה.

02-09-2021

בלנדר: רישיון לתיווך באשראי חוץ בנקאי מורחב מרשות שוק ההון

בלנדר ישראל קיבלה רישיון לתיווך באשראי חוץ בנקאי מורחב מרשות שוק ההון ביטוח וחיסכון. הרישיון הינו להפעלת הפלטפורמה הטכנולוגית של בלנדר המשמשת לתיווך בין מלווים ללווים לשם ביצוע עסקאות למתן אשראי ולתפעולן. החברה פעלה עד כה על בסיס אישור המשך עיסוק מורחב שניתן לה על ידי רשות שוק ההון. פעילות בלנדר ישראל מתמקדת בתיווך באשראי. החברה הובילה את בשורת ההלוואות בין אנשים כשהוקמה בשנת 2014. כיום החברה מובילה את מהפיכת ה- BNPL (Buy Now Pay Later) במסגרתה היא מאפשרת, באמצעות BlenderPay, לשלם בתשלומים בעזרת אשראי חוץ בנקאי באופן דיגיטלי ופשוט בנקודות מכירה במגוון רשתות ברחבי הארץ ובאתרי e-commerce. לאחרונה נכנסה החברה לרשת האלקטרוניקה באג במסגרתה היא מאפשרת פריסת תשלומים רחבה כבר במסך התשלום באתר הרשת. להמשך קריאה.

06-07-2021

מישראייר לבלנדר: גיל סתיו מונה למנכ”ל בלנדר ישראל

מחברת תעופה לחברה פיננסית: גיל סתיו מונה למנכ”ל הפעילות בישראל של חברת בלנדר טכנולוגיות פיננסיות. בעשור האחרון כיהן סתיו כסמנכ”ל השיווק והמכירות בקבוצת ישראייר. במסגרת תפקידו אליו ייכנס בחודש אוקטובר, ינהל סתיו את מערך הפעילות של הקבוצה בשוק הישראלי לרבות פיתוח והתרחבות תחום ה-BNPL (ר”ת Buy Now Pay Later) המאפשר אשראי דיגיטלי מהיר במגוון נקודות מכירה, פיתוח והתרחבות בתחום האשראי לרכב וביסוסה של החברה בתחום האשראי הצרכני הדיגיטלי בישראל. מדובר בתפקיד חדש שלא היה קודם לכן בחברה. להמשך קריאה.

16-06-2021

פרוסט אנד סאליבן מעניקים לקבוצת בלנדר מחיר יעד

פרוסט אנד סאליבן מעריכה את חברת בלנדר טכנולוגיות פיננסיות בשווי גבוה, ומעניקה לה מחיר יעד שגבוה ב-40% ממחירה בשוק. בלנדר הוערכה בשווי של 734 מיליון שקל, בעוד שהיום החברה נסחרת לפי שווי של 242 מיליון שקל. המחיר שחברת המחקר קבעה למניה של בלנדר הוא בטווח של 55-49 שקל, ולצדו מחיר יעד של 52 שקל. כיום מניית בלנדר נסחרת במחיר של 33 שקל, ובבורסת תל אביב המניה עולה ב-8%. להמשך קריאה.

08-06-2021

קבוצת בלנדר – מסמנת שלושה מנועי צמיחה

חברת הפינטק בלנדר טכנולוגיות פיננסיות פרסמה מצגת למשקיעים ומסמנת שלושה מנועי צמיחה: הפעלת בנק דיגיטלי באירופה, מתן אשראי צרכני בנקודות הפצה (BNPL) והלוואות מיידיות לרכישת רכב. להמשך קריאה.

17-03-2021

בלנדר מציגה: חלוקה לתשלומים מחוץ למסגרת האשראי – גם ברכישות מקוונות

השירות החדש הוא חלק משיטת Buy Now Pay Later, שאנליסטים מעריכים כי תשתלט על נתחי השוק של כרטיסי האשראי.
השירות מאפשר פריסה לתשלומים, שאינם חלק ממסגרת האשראי בבנק או בכרטיס האשראי – כלומר, מדובר בהלוואה שמקבל הלקוח, שאינה מקטינה את המסגרות הקיימות שלו. להמשך קריאה.

16-02-2021

חברת הפינטק הראשונה מצטרפת לבורסה

הבוקר (16.2.21) פתחה הנהלת חברת בלנדר טכנולוגיות פיננסיות את המסחר לרגל רישום החברה בבורסה לניירות ערך. בלנדר היא חברת הפינטק הראשונה הנרשמת בבורסה בתל אביב כשמתחילת 2021 הצטרפו למשפחת החברות הנסחרות בבורסה בתל אביב 14 חברות חדשות. בלנדר מצטרפת לענף התוכנה והאינטרנט בבורסה בתל אביב, הכולל כיום 20 חברות בשווי של כ-84 מיליארדי שקלים. להמשך קריאה.

14-02-2021

קבוצת בלנדר חתמה עם חברת ביטוח בינלאומית לביטוח תיק ההלוואות שלה בישראל ובאירופה

ד”ר גל אביב, מנכ”ל בלנדר טכנולוגיות פיננסיות: “אנו ממשיכים זו השנה השלישית בביטוח תיק האשראי הצרכני של בלנדר, בשנה של משבר קורונה כלל עולמי ההסכם שנחתם הוא הבעת אמון חזקה בפעילות בלנדר ובטכנולוגיה שלה. להמשך קריאה.

08-07-2020

נקים בנק דיגיטלי באירופה עם בנקאות אמיתית

בלנדר מוכרת בישראל כפלטפורמת הלוואות, שמחברת בין לווים ומלווים — אבל יש לה גם פעילות של אשראי צרכני ישיר באירופה. בימים אלה היא נמצאת בתהליכי קבלת רישיון לבנק דיגיטלי במדינות האיחוד. המנכ”ל: “הבנק יספק תשואה למקבלים ריבית אפסית על הפיקדונות”. להמשך קריאה.

22-12-2019

מנורה תעמיד קו אשראי צרכני בסך 90 מיליון שקל לחברת ההלוואות בלנדר

לטפורמת ההלוואות בלנדר חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם חברת מנורה מבטחים במסגרתו תעמיד חברת הביטוח וההשקעות לרשות בלנדר קו אשראי לשם העמדת הלוואות צרכניות לציבור הישראלי בהיקף של 90 מיליון. מנורה מבטחים תבצע את ההלוואות באמצעות חברה ייעודית (SPV), ובנוסף תקבל החברה הייעודית הלוואה נחותה בהיקף של 10 מיליון שקל.
את העסקה יזמה והובילה חברת אקטיב חיתום בניהולו של עומרי לוי. להמשך קריאה.

22-07-2019

בלנדר השלימה גיוס של 22 מיליון דולר

פלטפורמת ההלוואות החברתיות, בלנדר, מדווחת על גיוס של 22 מיליון דולר בהון וחוב ממשקיעים אסטרטגיים באיחוד האירופי ובדרום מזרח אסיה. בלנדר מתכננת להשתמש בכספי הגיוס להרחבת פעילות החברה. להמשך קריאה.

04-03-2019

SmartBond – מכשיר פיננסי שיאפשר לציבור להשקיע את כספו בפרוייקטים ציבוריים

תארו לכם מצב שבו אתם גרים בשכונה כלשהי ובשכונה הזאת יש כביש רעוע ולא מואר. אתם פונים לעירייה ומקבלים את התשובה שכרגע אין לכך תקציב ותודה על הפנייה. עכשיו תארו מצב שבו העירייה הייתה עונה לכם שהיא מחפשת מימון ואתם מוזמנים לעזור ולהשתתף במימון הפרוייקט ואפילו תוכלו להרוויח על כך כסף בדמות רבית. לכתבה המלאה.

26-02-2019

לראשונה בישראל, חברת בלנדר מציגה: ‘חיסכון מבוטח’ – ביטוח הלוואות

בשנת 2019 הודיע בלנדר על השקת מוצר חיסכון מבוטח, ובכך הפך לגוף הפיננסי הראשון בארץ המציע מוצר חיסכון עם ביטחון נוסף להשקעה. להמשך קריאה.

25-02-2019

חברת בלנדר הוכרזה כאחת מ-100 חברות הסטארט אפ המובילות באירופה

חברת בלנדר זכתה בפרס ‘100 חברות הסטארטאפ המובילות והמבטיחות באירופה’ לשנת 2019.
הדירוג נקבע על-ידי עיתון Red Herring המוכר בעולם כמדרג סטארטאפים, שעורכיו היו מבין הראשונים לזהות את הפוטנציאל של חברות כמו גוגל, פייסבוק, עליבאבא, טוויטר ויוטיוב, לשנות את הדרך בה אנחנו חיים ועובדים. להמשך קריאה.

10-10-2018

הכסף מתושבי איטליה, הפלטפורמה ישראלית: כך מקימים תחנת כוח באיטליה

קבוצת בלנדר תקים אתר מימון עבור ענקית האנרגיה אדיסון, שיאפשר לתושבים בצפון איטליה לקחת חלק במימון הקמת תחנת כוח. לכתבה המלאה.

06-06-2018

פרס חדשנות טכנולוגית בתחום הפינטק לשנת 2018

מאז שנת 2014, מגזין CV האנגלי עורך את תחרות “פרסי הטכנולוגיה החדשנית”, תחרות המעניקה הכרה לאנשים, צוותים וחברות עבור המוצרים והשירותים הטובים והחדשניים ביותר בתחומם. בשנת 2018 חברת בלנדר קבלה הכרה על עבודתה החדשנית בתחום ה Fintech והוכרזה כזוכה בקטגורית Fintech Innovators of the Year. להכרזה הרשמית.

26-02-2018

חברת הפינטק בלנדר גייסה 16 מיליון דולר

סטארט-אפ ההלוואות בלנדר הודיע על גיוס חוב והון של 16 מיליון דולר, בהובלת גופים מוסדיים אירופיים ומשקיעים בינלאומיים. הסבב כלל משקיעים חדשים וקיימים, ביניהם קרן בלומברג קפיטל וגיוס חוב מקבוצת אייפל האירופית. סכום זה מעלה את סך הגיוסים הכולל של החברה ל-23.5 מיליון דולר. לכתבה המלאה.

25-02-2018

חברת בלנדר הוכרזה כאחת מ-100 חברות הסטארט אפ המובילות באסיה

חברת בלנדר זכתה בפרס ‘100 חברות הסטארטאפ המובילות והמבטיחות באסיה’ לשנת 2016.
הדירוג נקבע על-ידי עיתון Red Herring המוכר בעולם כמדרג סטארטאפים, שעורכיו היו מבין הראשונים לזהות את הפוטנציאל של חברות כמו גוגל, פייסבוק, עליבאבא, טוויטר ויוטיוב, לשנות את הדרך בה אנחנו חיים ועובדים. להמשך קריאה.

17-05-2017

חברת ההלוואות החברתית בלנדר קיבלה רישיון באירופה

מדובר ברישיון ”מוסד כסף אלקטרוני” המאפשר לחברה לפעול כמוסד פיננסי במדינות האיחוד האירופאי: מתן הלוואות, העברת כספים בין לקוחות, מתן שירותי פלטפורמה לחברות אחרות, ועוד. לכתבה המלאה.

07-02-2017

האם האפליקציות ישברו את הדומיננטיות של הבנקים בשוק ההלוואות?

ד”ר גל אביב, מחברת “בלנדר”, מסביר כי לא רק אנשים פרטיים יכולים לתת הלוואות – אלא גם גופים מוסדיים יכולים לעבוד דרך הפלטפורמה. “התחום של אשראי צרכני הוא מאוד רווחי”, הוא מסביר, “הלווים יוכלו לקבל אשראי בריביות הרבה יותר זולות, והכניסה של גופים מוסדיים תאפשר לתחום לגדול באופן אגרסיבי מאוד, כמו שראינו שקורה בחו”ל”. לכתבה המלאה.

25-10-2016

P2P Lending Platform BLender Starts Global Expansion with New EU Offices

BLender, the Israel-headquartered peer-to-peer (P2P) lending platform, today announced the first milestone in its global expansion, with new offices in Milan, Italy, and Vilnius, Lithuania, that will serve customers in Italy and the Baltic region.
As the founder of BLender explained in an interview with Finance Magnates, the fintech startup will continue expanding its global operations into markets in need of consumer credit. In 2017, BLender plans to launch operations in Africa, Latin America and other European Union (EU) countries. Continue reading.

25-10-2016

לפני ההנפקה בלונדון: קבוצת בלנדר מתרחבת לאיטליה וליטא

פלטפורמות ההלוואות החברתיות הלוואות עמית לעמית, או בקיצור – p2p – מנסה אט אט להפוך לטרנד הלוהט של התעשייה הפיננסית. האווירה האנטי בנקאית אנטי בורסאית והקריצה לאנשים לשחק במשחק של “הטייקונים” – להפוך למעין ” בנק” המעמיד לאנשים פרטיים את כספם ובאמצעות כך לייצר הכנסה פסיבית הוביל לכך שיותר ויותר גופים מעוניינים לנגוס נתח מהשוק המגלגל בישראל 150 מיליארד שקל. לכתבה המלאה.

06-06-2016

מנוע הצמיחה החדש של פסגות: פלטפורמה להלוואות בין אנשים פרטיים

“בתי ההשקעות הם מחוללי התחרות בתעשייה הפיננסית ויכולים להביא לבשורה צרכנית אמתית גם בתחום זה. השילוב בין פסגות, בית ההשקעות הגדול בישראל, לבין הטכנולוגיה המובילה של בלנדר הוא צעד אסטרטגי נוסף לשיפור מצבו של הצרכן”. אמר חגי בדש, מנכ”ל פסגות, בדיווח על העסקה. לכתבה המלאה.

06-06-2016

פסגות ירכוש כ-20% מפעילות בלנדר ישראל

תחום האשראי P2P הינו תחום ההלוואות בין פרטיים, ולא אחת מתייחסים אליו כאל תחום ההלוואות החברתיות. מדובר במערך מתן אשראי ממוקד טכנולוגיה, שנועד לייתר את מתווכי האשראי הקיימים והמסורתיים, ובראשם המערכת הבנקאית. לכתבה המלאה.

06-06-2016

Investment House Acquires 20% of P2P Lending Startup’s Business in Israel

The Israeli FinTech startup BLender offers an alternative to the expensive credit provided by banks and credit card companies. Continue reading.

06-06-2016

בית ההשקעות פסגות וחברת בלנדר, סיכמו על עסקה במסגרתה ירכוש פסגות כ-20% מפעילותה של בלנדר בישראל

מטעם בית ההשקעות נמסר כי העסקה נעשתה “לאחר בחינה מעמיקה ומקיפה של התחום, בזכות הטכנולוגיה הייחודית של בלנדר המאפשרת בדיקה קפדנית ויסודית של כל הלווים”. הטכנולוגיה של בלנדר מבצעת התאמה מקסימלית בין בקשות הלווים לבין ציפיותיהם של נותני ההלוואה ומבוססת על אלגוריתמים מתמטיים. לכתבה המלאה.

06-06-2016

פסגות ישקיע מיליוני דולרים בפלטפורמת ההלוואות הצרכנית בלנדר בתמורה ל-20% מפעילות בלנדר בישראל

לאחר משא ומתן ארוך שנמשך למעלה מחצי שנה סיכמו בית ההשקעות פסגות וחברת בלנדר, פלטפורמת הלוואות בין אנשים, על עסקה במסגרתה ירכוש פסגות 20% מפעילות בלנדר בישראל. עסקה מהווה צעד אסטרטגי עבור פסגות שהכריז בעבר על כוונתו להיכנס לתחום האשראי הצרכני. ההשקעה בבלנדר מאפשרת לבית ההשקעות לבצע את המהלך באופן מהיר באמצעות השקעה בפלטפורמה קיימת. צעד זה מגוון את מקורות הרווח של פסגות ומרחיב את מגוון השירותים שהוא מציע ללקוחותיו. לכתבה המלאה.

02-05-2016

החברה שעוקפת את הבנקים בלונדון – התקבלה לתוכנית הטיפוח של הבורסה הבריטית

בלנדר הישראלית, שפיתחה פלטפורמה להלוואות בין אנשים פרטיים, היא החברה הישראלית השנייה שמצטרפת לתוכנית ELITE. לכתבה המלאה.

10-02-2016

מאתגרים את השיטה הבנקאית להלוואות

חברות הטכנולוגיה הפיננסית (פינטק) מאתגרות את השיטה הבנקאית ומשנות את האופן בו אנשים לווים ומלווים כספים. לכתבה המלאה.

27-01-2016

אנשים מלווים לאנשים: הכלכלה החדשה כובשת את הרשת

הבנקים וחברות האשראי עדיין שולטים בקווי האשראי של כולנו ביד רמה אבל למי שמחפש לממש חלום או סתם לשפץ את הבית יש לא מעט פתרונות שהמציאה הכלכלה השיתופית. לכתבה המלאה.

24-01-2016

ד”ר גל אביב, בראיון לערוץ i24 news

 ד”ר גל אביב, מנכ”ל בלנדר בראיון לערוץ i24 news מסביר כיצד בלנדר משנה את שוק הפיננסים בישראל, ומאפשרת קבלת הלוואה נוחה בריבית משתלמת. לכתבה המלאה.

21-12-2015

חברת בלנדר נבחרה על ידי KPMG – H2 ventures כאחת מחברות הפינטק הצעירות המבטיחות לשנת 2015. ברשימה הוזכרו שתי חברות ישראליות בלבד.

רשימת Fintech100 כוללת את 50 החברות המובילות והמבוססות בתחומן ברחבי העולם לצד 50 החברות החדשות והמסקרנות ביותר בתחום (הכוכבות העולות). הרשימה הינה תוצאה של מחקר עולמי בתחום והיא כוללת 40 חברות מארה”ב, 20 חברות מאירופה, אפריקה והמזרח התיכון, 18 חברות מבריטניה ו-22 חברות מאיזור אסיה-פסיפיק. בתוך הרשימה מופיעות שתי חברות ישראליות בלבד, בלנדר (ברשימת החב’ הצעירות המבטיחות) וחברת OurCrowd (ברשימת 50 המובילות). לרשימה המלאה.

12-12-2015

גל אביב, מנכ”ל בלנדר בראיון ללילה כלכלי בערוץ 20

ד”ר גל אביב, מנכ”ל בלנדר, בראיון ללילה כלכלי עם שרון גל בערוץ 20, על הטרנד העולמי של הלוואות חברתיות שאנו החלוצים בו בארץ! סיכום שנה למיזם. לכתבה המלאה.

08-11-2015

יותר מהמהפיכה התעשייתית – כתבה על כלכלה שיתופית בערוץ 10

 ד”ר גל אביב, מנכ”ל בלנדר, מתראיין לכתבה בנושא “כלכלה שיתופית” בערוץ 10, על הטרנד העולמי של הלוואות בין אנשים, שאנו ממייסדיו בארץ! לכתבה המלאה.

10-09-2015

גל אביב, מנכ”ל בלנדר, ברשימת 100 האנשים שמשפיעים על חיינו ועתיד ילדינו

המילה החמה ביותר בעולם הפיננסי בימים אלה היא פינטק – רתימת ההתפתחות הטכנולוגיות למתן שירותים פיננסים. החלל שנפתח בין היכולות הטכנולוגיות האדירות של עידן הסמארטפון לזמינות הטוטאלית של מידע ושל שירות בכל מקום, לבין האטיות של הבנקים, הזמין גופים ואנשים פרטיים להיכנס אליו ולקרוא תיגר על הפעילות הבנקאית המסורתית.
לכתבה המלאה.
לרשימת מאה האנשים המשפיעים.

03-09-2015

בלנדר: מערבבים את הכסף מחדש

ניסיונות של יצירת בנק חברתי לא מצליחים להתרומם בשל מגבלות שמטילה הממשלה, ופה בדיוק נכנס עולם היזמות הישראלי ● הכירו פלטפורמה פיננסית אינטרנטית המתמחה בהלוואות p2p – התוצאה: ריבית גבוהה יותר לנותני ההלוואה, וריבית נמוכה יותר ללווים. לכתבה המלאה.

16-07-2015

Finance Magnates – Fintech

Sensibly Connect the World’s Borrowers and Lenders

Powered by social data and $5 million in new funding, BLender is aiming to expand their lending platform to global borrowers and investors. Continue reading.

12-07-2015

גיוס: Blender מגייסת 5 מיליון דולר כדי לקשר בין לווים למלווים בעולם

כבר לפני כעשור גילו בעולם את תחום ההלוואות החברתיות או הלוואות p2p. הרעיון פשוט וכלל חיבור בין אדם מסויים בעל כסף נזיל שפנוי להשקעות ואדם אחר, שזקוק להלוואה, אבל נרתע מהריביות או הבירוקרטיה של הבנקים או חברות האשראי. חברת Blender (בלנדר) הישראלית שמפעילה פלטפורמה אינטרנטית שכזו הודיעה היום (א’) על גיוס 5 מיליון דולר בהובלת קרן Blumberg Capital. לכתבה המלאה.

12-07-2015

בלנדר גייסה 5 מיליון דולר מקרן בלאמברג

 בלנדר הודיע היום על גיוס בהיקף של כ-5 מיליון דולר, מקרן בלמברג קפיטל. מאז הקמתה גייסה החברה כ-3.5 מיליון דולר, לא כולל הסבב הנוכחי. בלנדר מפעיל פלטפורמה אשר מאפשרת לאנשים להלוות כסף לאנשים אחרים – ללא תיווך בנקאי. לכתבה המלאה.

12-07-2015

דה מרקר

בלנדר גייסה 5 מיליון דולר להלוואות אשראי בין אנשים בסיבוב גיוס בהובלת קרן בלאמברג

“הגיוס הנוכחי יסייע לנו בביסוס מעמדה של בלנדר בישראל ופתיחת שווקים חדשים במערב אירופה ובאמריקה הלטינית”, מסר ד”ר גל אביב, מנכ”ל החברה. דיוויד בלאמברג, שותף מנהל בלאמברג קפיטל מסר: “אנו עדים לצמיחת תחום ה–p2p והפיכתו לחלופה לגיטימית לשוק ההלוואות המסורתי במדינות רבות בעולם. כקרן השקענו בעבר בחברות אשראי B2B ו-B2C, marketplaces, ובחברות רבות אחרות בתחום האשראי והפינטק. אין ספק שבלנדר הישראלית מציגה מוצר ייחודי בתחום, המתבסס על טכנולוגיה חדשנית ופורצת דרך”. לכתבה המלאה.

12-07-2015

כלכליסט

בלנדר גייסה 5 מיליון דולר מקרן בלאמברג

החברה מפעילה שירות הלוואות עמיתים, שמאפשר למשקיעים לפזר השקעות כהלוואות בריבית נוחה. עד כה לוו מאוד לקוחות כ-10 מיליון שקל מבלנדר. לכתבה המלאה.

30-06-2015

פאנדר

הגבלת הריבית היא מהלך נכון לעשיית סדר במערכת הפיננסית

הצעת החוק של שקד, תסיים למעשה את חוסר השוויון הקיים כיום בשוק, המאפשר למוסדות המסורתיים לספק אשראי ללא הגבלה על גובה הריבית ותתקן את העיוות היסודי שנבע מהיכולות הריכוזיות של הבנקים וחברות כרטיסי האשראי. לכתבה המלאה.

 

16-06-2015

כלכליסט

בלנדר מחזיר את הקפיטליזם למטרתו המקורית

כך מסביר גל אביב, מייסד אתר ההלוואות החברתיות הפופולרי, לקראת כנס הפינטק של “כלכליסט” בשיתוף לאומי-טק -KPMG. הוא מסביר מדוע לא מקימים הבנקים חברות הלוואות כמו שלו ומדוע מתן הלוואות חברתיות הן לא פחות מרנסנס כלכלי לכתבה המלאה.

 

12-06-2015

Geektime

BLender scores $5M to expand the boundaries of P2P lending

BLender’s hybrid model creates credit ratings based on financial, social, and demographic background to upend the banks’ foothold on peer-to-peer lending – and empower emerging markets Continue reading.

11-06-2015

לילה כלכלי

בלנדר הוא מהאתרים הבודדים בעולם, והיחיד בישראל, המאפשר קנייה ומכירה של הלוואות קיימות. כל מלווה יכול למכור הלאה את ההלוואות שלו למלווים אחרים. כלומר, אם ברצונך לקבל חזרה את הכסף שהלווית, אתה פשוט מעמיד את ההלוואה למכירה באתר בלנדר… בכל שלב של ההלוואה. לכתבה המלאה בלילה כלכלי.

11-06-2015

פאנדר

Re-Blend – הבורסה להלוואות בין אנשים

ד”ר גל אביב, מנכ”ל ומייסד בלנדר: “לאחר שזיהינו את הצורך של נותני הלוואות לגמישות, נזילות ושליטה בפרקי הזמן של ההשקעה, החלטנו לפתח טכנולוגיה ייחודית המאפשרת נזילות. מדובר במהפכה בשוק החיסכון והאשראי. השוק המשני שיווצר באמצעות Re-Blend של בלנדר, יגדיל משמעותית את מספר המלווים שהפלטפורמה תתאים לצרכיהם והוא מייצר אפשרות לחסכון גמיש בריביות ממוצעת של כ- 6% שנתי. חלופה איכותית לאפשרויות החיסכון הקיימות היום בשוק, בייחוד בעידן הריבית האפסית בו אנו נמצאים.” לכתבה המלאה.

09-06-2015

ישראל היום

אלטרנטיבה לבורסה? בלנדר תאפשר למכור תיק הלוואות

לדברי אביב, “בלנדר שמה לה למטרה להוביל את שוק ההלוואות החוץ בנקאיות ולהוות חלופה אטרקטיבית, נוחה ועדכנית לשוק ההלוואות המסורתי, תוך שימוש בטכנולוגיה מתקדמת לנוחות הלקוחות, הן הלווים והן המלווים. הפיתוח החדש שאנו מציגים ימקם את בלנדר בשורה אחת עם הפלטפורמות המובילות בעולם זופה, ולנדינג קלאב”. לכתבה המלאה.

01-06-2015

דה מרקר

חברות ה- PEER TO PEER נכנסות לנעלי הבנקים

מאז ומעולם היה תחום ההלוואות למשקי בית פרה חולבת לבנקים ולחברות כרטיסי האשראי. בדיקה שטחית במקורות ההכנסה שלהם תגלה כי חלק ניכר מהכנסותיהם, מגיע ממקור זה. לאור זאת, ברור כי קשה להם להיפרד מההגמוניה שיש להם בתחום. לכתבה המלאה.

26-05-2015

פורטל עדיף

מחסור במידע על דירוג אשראי הוביל לשליטת הבנקים בתחום ההלוואות.

תחום הלוואות הצרכנים הינו מהתחומים הפעילים והרווחיים במערכת הבנקאית, כך ציין ד”ר גל אביב, מנכ”ל בלנדר – הלוואות p2p בהרצאה בוועידת עדיף ה-2 למוסדות פיננסיים. לכתבה המלאה.

26-05-2015

Funder

מאגר האשראי יעודד מתן הלוואות גם מחוץ למערכת הבנקאית.

דו”ח הביניים של הוועדה לקידום חוק נתוני אשראי, שצפוי להתפרסם בימים הקרובים כבר מעורר סערה בענף הבנקאות. חלק טוענים כנגד פרסום דרוג האשראי, כי בעלי הדרוג הנמוך יפגעו וחלק טוענים להפך, כולם ירוויחו מכך כולל ובעיקר החלשים. לכתבה המלאה.

26-03-2015

דה מרקר

הם מפחדים: ראשי הבנקים לא יודעים איך להתמודד עם משה כחלון

מפירוק הממשלה ועד יום הבחירות איבד מדד הבנקים כ–5%, ומאז פרסום התוצאות עלה ב–4.5% אנליסטים: הירידה משקפת את החשש מפני שר האוצר החדש לכתבה המלאה.

02-02-2015

גלובס

טלטלה בעולם הפיננסים: התחום הופך נגיש לציבור הרחב?

טכנולוגיות חדשות וצורות מימון אלטרנטיביות מטלטלות את עולם הפיננסים, ויש להן השלכות רחבות על הצרכנים והחברות כאחד האם אומנם העולם הפיננסי הופך נגיש עבור הציבור הרחב? לכתבה המלאה.

06-01-2015

גלובס

הסטארט-אפ הישראלי שמציע עד 8% ריבית על הכסף

אחרי המהפכות של גט טקסי, אובר, airbnb ו-booking.com, בלנדר רוצה לחולל מהפכה חברתית גם בענף הבנקאות והלוואות, בראיון ל-G מסבירים היזמים איך זה יעבוד, וגם: מה הקשר לאבא, איש הנדל”ן דורון אביב? לכתבה המלאה.

06-01-2015

ONE

בארסה אני בא: הלוואה ברבע שעה לחופשת ספורט

מה עושה אב לילד שנמצא באוברדרפט קבוע ורוצה לטוס למשחק של ברצלונה? סיפורו של עוד אב שמצא פיתרון באתר ההלוואות החברתיות BLENDER. לכתבה המלאה.

16-12-2014

ONE

רוצים הלוואה לחופשת ספורט? יש פתרון.

תמיד חלמתם על חופשת ספורט? פעם בחיים לטוס עם הבן הבכור לראות את מסי מול רונאלדו בקלאסיקו בקאמפ נואו. לכתבה המלאה.

14-12-2014

גלובס

הלוואות חברתיות – למי זה מתאים וכיצד זה עובד?

חברת בלנדר הישראלית מבקשת להשלים את החסך בתחום ההלוואות החברתיות בארץ ומציעה זירה חדשנית להלוואות Peer to Peer. לכתבה המלאה.

09-12-2014

ועידת ישראל לעסקים 2014

לדברי ד”ר גל אביב, מחצית מדור ה-Y, “לא רוצים לראות סניף בנק בחייהם. הם יודעים איך לקבל מוצר יותר בזול, ואיך לקבל אותו. הם קונים באמזון וב-eBay. הצרכן של היום עבר שינוי, הוא מבין שכדי לקנות מוצר כמו חיסכון או אשראי, הוא יכול לקנות היום במחיר יותר טוב”. לכתבה המלאה.

01-12-2014

גלובס

הלוואות חברתיות: “בלנדר” מציעה מודל בו לדבריה כולם מרוויחים

חברת “בלנדר” מציעה אפיק השקעה אטרקטיבי למשקיעים, ומאידך פתרון מימון נוח ללווים. לכתבה המלאה.

29-10-2014

גלובס

מחאת האשראי

גם בפיננסים: רעב לאלטרנטיבה, שתתחרה על ליבו וכיסו של הצרכן. לכתבה המלאה.

27-10-2014

Funder

שחקן חדש בשוק ההלוואות החברתיות >> BLENDER

BLENDER מהווה מקום מפגש אינטרנטי בין אנשים המחפשים לקבל ריבית גבוהה על הכסף שלהם, לבין אנשים שמחפשים הלוואה מהירה בתנאים טובים. לכתבה המלאה.

26-10-2014

ישראל היום

הלוואה במסלול עוקף בנקים

חברת בלנדר מנסה לשבור את מונופול הבנקים בתחום ההלוואות הקטנות. האם מייסדיה עולים על גל המחאה נגד הבנקים? הם טוענים שלא: “המוצר שלנו ציוני; כך אפשר לשפר את המצב בישראל – לא על ידי עזיבת המדינה”. לכתבה המלאה.

22-10-2014

התכנית של גיא זהר ברדיו ללא הפסקה

מנכ”ל ומייסד בלנדר: ההוצאות שלנו משתנות כל הזמן אבל ההכנסות קבועות. לשמיעת התוכנית.

22-10-2014

ערוץ 10 – התוכנית של אורלי וגיא

מסלול עוקף בנקים – הלוואות חברתיות

פלטפורמה אינטרנטית חדשה מפגישה בין לווים למלווים. לצפייה בשידור (יש לעבור לזמן שידור 01:33:00).

21-10-2014

חדשות ערוץ 2

הלוואה חברתית: מסלול עוקף בנק

גיורא עופר מכיר היטב את המערכת הבנקאית, הוא עמד בראשות בנק דיסקונט, והוא יודע היטב כמה כסף מרוויחים הבנקים על חשבון הלקוח הפרטי הקטן. אולי דווקא בגלל זה הוא משיק בימים אלה מיזם חדש להלוואות חברתיות, המצטרף למיזמים דומים הפועלים בישראל ובעולם. לכתבה המלאה.

21-10-2014

דה מרקר

חתימה דרך פייסבוק // מיזם הלוואות באינטרנט שואף להתחרות בבנקים

המיזם החדש, שהקימו משפחת אביב וגיורא עופר, יתווך בין לווים למלווים במסלול “עוקף בנקים” להלוואות של עד 30 אלף שקל. הלווים ייבדקו בהליך מהיר, על סמך צילום של תלוש המשכורת וגישה לפרופיל בפייסבוק. לכתבה המלאה.

20-10-2014

גלובס

אין סיבה להמשיך עם אבסורד העמלות והריביות המטורפות

אחד התחומים הצומחים בענף הפיננסים בעולם הוא ההלוואות החברתיות – הלוואות ישירות שמתבצעות באינטרנט בין אנשים, ואשר מדלגות על הבנק כמתווך. לכתבה המלאה.

20-10-2014

ישראל היום

ייתנו פייט לבנקים? הושק אתר חדש להלוואות חברתיות

האם הם יצליחו לתת פייט למערכת הבנקאית? קבוצה של יזמים הקימו אתר חדש בשם BLENDER שמטרתו לייצר פלטפורמה למתן הלוואות חברתיות. זוהי תשתית שמחברת בין אנשים שרוצים להלוות כסף לאנשים שרוצים ללוות אותו ומנסה לעשות זאת במינימום עלויות תיווך. לכתבה המלאה.

20-10-2014

פורטל עדיף

מיזם חדש להלוואות חברתיות ללקוחות פרטיים

גורמים בכירים בקהילה העסקית בישראל שותפים להקמת מיזם הלוואות חברתיות חדש בשם Blender. דורון אביב, יו”ר קבוצת אביב משמש כיו”ר החברה וגיורא עופר, מנכ”ל בנק דיסקונט לשעבר ומבעלי קרן ההשקעות להב משמש כחבר דירקטוריון. לכתבה המלאה.

20-10-2014

מגפון

BLENDER שחקן חדש בשוק ההלוואות החברתיות

מדובר בזירה אינטרנטית המפגישה בין אנשים פרטיים המעוניינים לקבל ריבית גבוהה יותר על הכסף העומד לרשותם לבין אנשים פרטיים אחרים המחפשים הלוואה מהירה ונוחה בתנאים טובים מאלו שיוכלו להשיג ממקור פיננסי אחר. הלוואת חבר לחבר מכונה P2P (Peer to Peer) Lending. לכתבה המלאה.

20-10-2014

BizPortal

מוצר חברתי חדש

שחקן חדש בשוק ההלוואות החברתיות – יזם הנדל”ן דורון אביב ומנכ”ל בנק דיסקונט לשעבר, גיורא עופר, השיקו היום קרן הלוואות בין אנשים בשם Blender. התהליך אנונימי והפרטים של המלווה נשמרים במערכת. לכתבה המלאה.

20-10-2014

ynet

אלטרנטיבה לבנק: הלוואה בזירה האינטרנטית

הלוואות ההמונים המשמשות אלטרנטיבה להלוואה צרכנית מהבנק או מחברת כרטיסי האשראי, הולכות וצוברות תאוצה גם בישראל. חברת “בלנדר” שהקימה מערכת מיוחדת המאפיינת את הלווה תוך שניות, גם בהיבט הפסיכולוגי, בין הייתר בעזרת הרשתות החברתיות, מנסה לשבור את מונופול הבנקים ויש לה גם מה להציע למלווים. לכתבה המלאה.

20-10-2014

כלכליסט

מיזם ההלוואות האינטרנטי של בלנדר יוצא לדרך

המיזם האינטרנטי מאפשר לכולם להפוך ללווים או מלווים בריביות נמוכות יותר מהמוצע בבנקים. גיורא עופר מקרן להב מוביל את המיזם יחד דורון אביב: “לא המצאנו את הגלגל מבחינת הרעיון, כן שכללנו את הטכנולוגיה לרמות הגבוהות”. לכתבה המלאה.