*9906

בלנדר לעסקים

Blender for Business

תכנית מימון כאמצעי להגדלת מכירות ושיפור התזרים
אם אתם מנהלים עסק שמציע מוצרים או שירותים, קרוב לוודאי שנתקלתם במקרים בהם הלקוח ויתר על העסקה כי העלות הייתה גבוהה בשבילו. איך תוכלו לספק פתרונות למימון הרכישה שיהיו נוחים עבור הלקוחות, ועבורכם? כל הדרכים, היתרונות והחסרונות בדרך להשלמת העסקה.

אחד החסמים הברורים והגדולים ביותר בדרך לסגירת העסקה עם הלקוח, הוא מחיר גבוה.
לעתים לא מדובר בתמחור גבוה של העסק לעומת המתחרים, אלא במוצרים בעלי עלות גבוהה, כגון טיפולי שיניים, מוצרי חשמל, כלי רכב או רהיטים, אשר יכולים להגיע לעשרות אלפי שקלים. מהם הפתרונות שהעסק יכול להציע ללקוח המתקשה לעמוד בעלות הגבוהה של המוצר או השירות? האם פתרונות מימון פחות כדאיים מ’עסקת מזומן’? והאם קיים פתרון ממוקד, נוח ומשתלם לשני הצדדים?

פתרונות העבר – מוגבלים מצד העסק והלקוח גם יחד
האפשרות המקובלת והנוחה ביותר עד היום היתה עסקת תשלומים בכרטיס האשראי של הלקוח. עם זאת, לפתרון זה מספר חסרונות מהותיים: לא לכל אדם יש מסגרת אשראי פנויה של עשרות אלפי שקלים בכרטיס, וגם אם קיימת מסגרת שכזו, לא כל אדם רוצה “לסתום” את מסגרת האשראי בעסקה גדולה ולפגוע בהתנהלות הכספית היום-יומית שלו לטווח של מספר חודשים לכל הפחות.

פתרון נוסף שהיה מקובל יחסית בעבר, הוא פריסת תשלומים בצ’קים. הבעיה הגדולה מבחינת העסק היא שבמקרה זה, הוא תלוי לחלוטין בלקוח, אשר אחראי להצטיידות מבעוד מועד בפנקס צ’קים. כיום כבר לא מקובל להחזיק פנקס צ’קים בכל רגע נתון, מה שמפחית את הסיכוי להשלמת העסקה. חיסרון נוסף הוא שהתשלום נפרס על פי תקופה ארוכה, והעסק מקבל בכל חודש חלק קטן מהסכום. ניתן כמובן לבצע ניכיון צ’קים ולקבל בכך את יתרת התשלום, אך מדובר בפתרון הכולל עלות כספית לא מבוטלת.
בנוסף, צ’קים הם אמצעי מסוכן יחסית עבור העסק – ביטול צ’קים, זיוף, וחוסר רצון מצד הלקוח לשלם את שארית החוב מסיבות שונות ומשונות – צפויים לגרור את העסק והלקוח למאבק יקר ומיותר.

אפשרות נוספת, בה העסק תלוי לחלוטין בחסדו וברצונו של הלקוח, היא שליחה של הלקוח למצוא הלוואה מתאימה למימון הרכישה. מיותר לציין כי ברגע שהלקוח יצא מבית העסק בחיפוש אחר הלוואה, הסיכוי שלו לחזור ולהשלים את העסקה פוחת באופן קיצוני.

הפתרון החדש לעסקים מגיע ממקור מפתיע וחדשני
עסקים רבים עדיין לא מודעים לכך, אך בשנים האחרונות קיים פתרון חדש בשוק, אשר רושם הצלחה רבה בקרב עסקים נותני שירות כגון רופאי שיניים וקבלני שיפוץ, לצד עסקים המציעים מוצרים גדולים ויקרים, כמו מטבחים, אופנועים ואפילו רכבים.
מדובר על תכנית מימון אטרקטיבית עבור בעל העסק, שיכול להגדיל את הסיכוי להשלמת העסקה ואפילו להקדים את התשלומים, ועבור הלקוח, שיכול לפרוס את התשלומים בתנאים מצוינים מבלי לתפוס מסגרת אשראי. המימון מיושם באמצעות אחת מהתופעות החדשניות והחברתיות ביותר בתחום: פלטפורמת הלוואות בין אנשים, כגון בלנדר.

איך זה עובד?
תהליך הקמת העסקה הוא ידידותי ללקוח ופשוט לתפעול עבור העסק: נציג העסק מציע ללקוח תכנית ‘תשלומים בהוראת קבע’ או ‘תכנית מימון’, שאינה תופסת מסגרת אשראי. לאחר מכן, הלקוח מספק מספר פרטים, מקבל פנייה מבלנדר ועובר תהליך אישור מהיר ויעיל לקבלת המימון המבוקש. לאחר קבלת האישור, הכסף מועבר ישירות לבית העסק, ומצד שני, הלקוח מחויב בכל חודש דרך חשבון הבנק באמצעות הוראת קבע פשוטה.

ההצלחה הרבה של השירות של בלנדר לעסקים נובעת בעיקר מכך שכל הצדדים מרוויחים.
היתרונות מצד הלקוח ברורים ואטרקטיביים במיוחד: יכולת לשלם על מוצר או שירות בעלויות של עד עשרות אלפי שקלים, בפריסה נוחה, מבלי לסגור את מסגרת האשראי או לצאת מבית העסק. בנוסף, תקופת ההחזר וגובה ההחזר החודשי נקבעים תוך מתן גמישות רבה והתאמה לצרכים וליכולות של הלקוח.

עבור העסק, מדובר על פתרון אשר מרחיב את אפשרויות התשלום שהעסק יכול להציע. במקרים רבים, כאשר המחיר יקר בית העסק נאלץ להציע הנחות משמעותיות, אך כאשר התשלום נפרס לתשלומים חודשיים נמוכים, המכירה הופכת לקלה יותר. בעזרת הפלטפורמה של בלנדר, העסק יכול לסגור עסקאות שבעבר לא הצליח, ובכך להגדיל משמעותית את ההכנסה החודשית. יתרון נוסף הוא העובדה כי בית העסק מקבל את כל הסכום ישירות מבלנדר, כמו בעסקת מזומן, ללא צורך בתשלום נוסף לגוף העוסק בניכיון תשלומים.

הכירו את בלנדר, הפלטפורמה להלוואות חברתיות שמובילה את המהפכה
בלנדר היא פלטפורמה חברתית אשר רושמת צמיחה מסחררת בשנים האחרונות, ומציעה חלופה הוגנת ומשתלמת במיוחד בתחום המימון וההלוואות. באמצעות הפלטפורמה של בלנדר, אנשים יכולים להלוות וללוות כסף אחד מהשני, ללא התערבות של גופים פיננסיים, ביורוקרטיה מסובכת או ריביות מנופחות.
בלנדר, אשר הוקמה ב-2014, סיפקה עד היום הלוואות בהיקף של מעל 100 מיליון ₪ והיא ממשיכה לשרת מאות אלפי אנשים פרטיים ועסקים בישראל, ולאחרונה גם במדינות נוספות באירופה.

להצטרפות: partners@blender.co.il