בס”ד

לא פעם אדם נזקק לסכום כסף לצורך עסק רווחי ונצרך לו הלוואה באופן דחוף יען יכול להפסיד את העסק שנזדמן לו ומוכן אף לשלם בלב שלם ריבית למי שילווה לו את הסכום הנדרש כיון דאף לאחר ניקוי הריבית עדיין יש לו רווח הגון ואכן נמצא המלווה שמוכן להסתכן לתת לו הלוואה תמורת רווח הריבית שמובטח לו ואכן שניהם מסכמים את תנאיי החזר הלוואה ואת אחוזי ריבית והלוה שמח שכעת מתאפשר לו לקנות את הסחורה עד כאן הכל טוב ויפה שהרי הכל נעשה מרצונם.

אלא שכאן התורה הקדושה אוסרת על המלווה לקחת ריבית מהלוה,  אלא מצווה את המלווה  שילווה בחינם ואף שזה לטובת הלוה ומרצונו.


האם יוקר המחייה הפך את תחום ההלוואות לנפוץ יותר?

יוקר המחייה בארץ הפך לנושא המדובר ביותר בישראל, עוד מהמהפכה החברתית שהייתה בשנת 2011 אז שאוהלים הוקמו ברחובות תל אביב והתקשורת געשה ורעשה על יוקר המחיה בישראל. אולם נראה כי כל אלה לא הועילו ועדיין מדינת ישראל מובילה ביוקר המחייה ביחס למדינות מערביות על פני הגלובוס. בשנת 2016 נראה כי ישראלים הוציאו פי 1.7% בממוצע, בעוד הצריכה לנפש צמחה בכ- 3% לנפש, מה שמצביע על יוקר מחייה ההולך וגובר.


מדינה באוברדראפט: כמה ישראלים חיים במינוס?

על פי הלמ”ס (הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה) כשליש מהישראלים חיים באוברדראפט, נכון לשנת 2015, וניתן לשער כי אחוזים אלו הלכו ועלו מאז.

נתון מעניין נוסף בעניין המינוס, הוא סקר מיוחד שערך עיתון כלכליסט שדומה לנתוני הלמ”ס, ואף חמור יותר. כ- 41% מהישראלים במינוס, בעוד 69% מהם במינוס כרוני. עוד נתון מעניין הוא העובדה שכ- 53% מהישראלים מחזירים הלוואה שהיא איננה משכנתא. בנוסף,  כ- 64% חייבים יותר מ- 10,000 ₪ לבנק וכ- 36% לקחו הלוואה כדי לסגור את המינוס ולהתחיל מחדש. מיותר לציין כי החיים באוברדראפט אינם קלים עבור אנשים החיים במינוס תמידי או חד פעמי, והמצב גורם להם לפגיעה בחיים האישיים לצד פגיעה בזוגיות ובכלל באורח חייהם.


היערכות כלכלית נבונה לקראת הפסח המתקרב – הלוואה חברתית

לקיחת הלוואה היא תופעה מאד נפוצה בעידן המודרני, אולם חשוב לציין כי לא תמיד לקיחת הלוואה מעידה על קשיים כלכליים. ישנם תקופות או אירועים בהם ההוצאות הולכות וגדלות בצורה משמעותית – חגים, שמחה משפחתית, לימודים או כל מקרה אחר. בתקופת החגים למשל, לפני חג הפסח הנחשב לחג “היקר” בשנה, ההוצאות גדלות במיוחד. בתקופת חג הפסח רבים מאתנו מארחים את בני המשפחה, לוקחים עוזרת בית כדי לנקות את הבית ולעזור בביאור חמץ, רוכשים בגדים חדשים לחג, יוצאים לחופשות בחול המועד וכו’. מסיבות אלה, דווקא בתקופה זאת רבים מתעניינים בלקיחת הלוואות על מנת לעבור את החג ברווחה כלכלית ולא להיקלע למצוקה נקודתית.


קשיים רבים אורבים לעם ישראל וביניהם גם קשיים כלכליים. המציאות של ימינו – יוקר המחיה, עלות המזון, מחיר ההשכלה, תשלומי המיסים והרשימה עוד ארוכה גורמים לישראלים רבים להתקשות לסגור את החודש כך שגם אנשים שעובדים כשכירים במקום עבודה קבוע ומסודר ויודעים בדיוק כמה כסף נכנס להם בכל חודש עשויים להזדקק להלוואה, בעיקר כשמדובר באירועים מיוחדים.


את השינוי התהומי שחל בעולם הצריכה כולנו מכירים ולא מעטים מאתנו נהנים לבצע את רוב הקניות הדרושות לנו דרך האינטרנט – בין אם מדובר על רכישת מזון, רכישת מתנות לכבוד החגים, רכישת בגדים, הזמנת רהיטים ועוד מגוון נרחב של אפשרויות רכישה. האפשרות לבצע את כל ה”סידורים” הללו חוסכת זמן יקר שהיה עשוי להתבזבז על נסיעות, פקקים, חיפוש חניה, עמידה בתורים ושיחות עם בעלי מקצוע שונים. לשמחת רבים – העולם נמצא בתנועה מתמדת ושואף להיטיב עם הצרכן ולאפשר לו לבצע מגוון סידורים נוספים מהבית תוך חיסכון בזמן ואנרגיות, כך שנוסף לכל הרכישות שהזכרנו, היום ניתן גם לקחת הלוואה דיגיטלית אונליין (Electronic loan או בקצרה E-Loan) וליהנות מהתנאים הכי טובים מבלי להסיר את נעלי הבית. אחת החברות המובילות בשוק ההלוואות שמבצעת ומציעה הלוואות דיגיטליות היא חברת בלנדר.


הוראת קבע – הסבר קצר על שיטת התשלום

לקוח שמבצע הוראת קבע נותן הוראה לבנק כך שהוא יקבל את דרישת התשלום מגוף כלשהו ויעביר אליו כספים מחשבון הבנק שלו. באמצעות הוראת הקבע ניתן לשלם עבור חשבונות, לימודים ובין היתר החזרים על קבלת הלוואות. מכיוון שהשיטה מכילה הרבה יתרונות מעדיפים אנשים רבים להחזיר הלוואות בהוראת קבע על פני החזרים בשיטות תשלום אחרות כגון תשלום במזומן, אשראי או צ’קים. אז מהם היתרונות של החזר הלוואה בהוראת קבע? על כך בהמשך המאמר.


הלוואות שמתקבלות תוך זמן קצר נקראות גם הלוואות אקספרס. הן מתאימות לאנשים שזקוקים לכסף כאן ועכשיו, שלא מעוניינים להתרוצץ בין מקום למקום (ואפילו לא לצאת מהבית) ולעבור הליך מהיר, פשוט ונוח.


הבנקים וחברות האשראי מחזיקים באחוז ניכר משוק ההלוואות בישראל אך הן לא נותנות את המענה היחיד להלוואות ופעמים רבות גם לא את האטרקטיבי ביותר. אם אתם עומדים לפני הגשת בקשה לקבלת הלוואה, זה הזמן להכיר את האפשרויות העומדות לפניכם כולל את ההלוואות הפרטיות של בלנדר.

הלוואות פרטיות הן חוקיות, פועלות בשקיפות ויכולות לתת לכם מענה במקרים רבים כמו: הוצאות לא מתוכננות, טיסה לחו”ל, אירוע מיוחד ועוד שלל סיבות שמשתנות בין משפחה אחת לאחרת.


לקיחת הלוואה יכולה להתבצע תוך שמירה על התנהלות כלכלית נכונה. חשיבה מקדימה, התייחסות לאפשרויות העומדות לפניכם ותכנון נכון יאפשרו לכם ליהנות מכל העולמות; גם לקבל את סכום הכסף הנחוץ לכם וגם מחיים כלכליים נוחים לאורך תקופת ההחזר.